CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА https://citylife.net.ua Just another WordPress site Wed, 25 Oct 2017 12:20:41 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.6.7 Мікеланджело – геній поза часом https://citylife.net.ua/city-life/mikelandzhelo-genij-poza-chasom/ https://citylife.net.ua/city-life/mikelandzhelo-genij-poza-chasom/#respond Wed, 20 Sep 2017 08:54:50 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1665 Мікеланджело Буанаротті. Його ім’я – синонім епохи Відродження. Про твори геніального майстра чули, здається, всі у цьому білому світі. Не доживши один рік до свого 90-річчя, митець відійшов у вічність в час початку контрреформації, спаливши свої ескізи та начерки, бо вважав, що немає на світі гідного митця, котрий зміг би втілити його творчі задуми у […]

The post Мікеланджело – геній поза часом appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Мікеланджело Буанаротті. Його ім’я – синонім епохи Відродження. Про твори геніального майстра чули, здається, всі у цьому білому світі. Не доживши один рік до свого 90-річчя, митець відійшов у вічність в час початку контрреформації, спаливши свої ескізи та начерки, бо вважав, що немає на світі гідного митця, котрий зміг би втілити його творчі задуми у реальність. Тринадцять Пап сходило на престол протягом життя Мікеланджело і для дев’яти з них художник творив своє мистецтво.

Батьківщину і батьків не вибирають. Мікеланджело Буонарроті з’явився на світ в незаможній сім’ї, проте його батько належав до флорентійського дворянинства. Мати ж була бідною домогосподаркою, до того ж зі здоров’ям у жінки були великі проблеми, що стали причиною передчасної смерті. Так хлопець потрапив у прийомну сім’ю,  яка навчила Мікеланджело працювати з глиною і поратись з різцем.

У 1488 році  Мікеланджело, попри незгоду батька, котрий мріяв, аби син став банкіром, починає навчання в майстерні. Так розпочинається розквіт генія. Після п’яти років натхненної праці в Римі на талановитого хлопця чекає перший успіх. Його помітив кардинал Рафаель Ріаріо і доручив скульптору зробити із мармуру статую Вакха, а згодом і композицію «П’єта», яку експонували в соборі Святого Петра. Тоді Мікеланджело було всього 24 роки!

Юний і гордий, дізнавшись, що люди приписують авторство його роботи скульптору Кристофоро Соларі, Мікеланджело висік на поясі Діви Марії: «Це зробив флорентієць Мікеланджело Буонаротті». Статуя стала єдиним творінням, «підписаним» автором.

У 1501 році Мікеланджело повертається у Флоренцію, так і не закінчивши роботу над картиною «Поховання» та розпочинає роботу над «Давидом», який за словами першого біографа митця «перевищив славу всіх сучасних і античних статуй, грецьких і римських, будь-коли зведених». Саме ця робота принесла Мікеланджело всезагальне визнання серед флорентійців й в усій Італії.

Символ нової республіки – статуя Давида була споруджена в центрі міста, біля Палаццо Веккьо, де розміщувався уряд. Мікеланджело був третім скульптором, що взявся за шматок  мармуру, з якого постав «Давид». Два попередні так і не завершили роботу. Агостіно ді Дуччо відмовився від проекту, ледь почавши обтесувати ноги, а через десять років від нього відмовився й Антоніо Росселіні, знайшовся у камені тріщину.

Мікеланджело почав працювати над «Давидом» у 1501 році. Висота скульптури сягнула 5,17 метрів, що вище росту звичайної людини в три рази. Спочатку замовлена скульптура носила лише релігійний підтекст, проте в період створення статуї Флоренція вигнала сім’ю Медічі і «Давид» став символом республіканської свободи. На той момент Мікеланджело було 29 років.

Через чотири роки, у 1508 він розпочинає роботу над найдивовижнішим витвором в області живопису всіх часів – фресками Сікстинської капели.  Це 500 квадратних метрів стелі храму, заповнені окремими фресками із зображенням 300 людей, поєднані однією сюжетною лінією.  Всі плани і нариси існували виключно в голові художника, не було виконано й одного ескізу – ні загального полотна, ні жодної із його частин. Під час роботи майстер не впускав у приміщення нікого, навіть Папу Римського. За час праці над шедевром митець сильно підірвав власне здоров’я, адже працюючи цілодобово із токсичною фарбою та лежачи на спині, шкідливі речовини потрапляли в легені й очі.

Прикметним для робіт Мікеланджело було те, що людей він зображав в найдрібніших деталях. Його картини вражають точністю та натуралістичністю. Знання про людську тіло будову художник отримав у  морзі, що знаходився при монастирі. Там він вивчав розміщення нутрощів, будову людських м’язів та скелету.

Біографи свідчать, що Мікеланджело вів доволі аскетичний спосіб життя. Своє перше кохання митець зустрів у літньому віці, коли йому виповнилося 60, а майбутній дружині – більше сорока. Доля подарувала парі двох дітей. Дівчинку, Франческу, батько віддав на вихання до монастиря. Після навчання вона вийшла заміж і батько подарував молодятам маєток у Поццолатіко. Син Мікеланджело, Леонардо одружився із Кассандрою Рідольфі. Шлюб приніс йому двох дітей.

Для митцяя було важливим продовження роду Буанаррото. Однак, зі всіх синів Лодовіко тільки Мікеланджело одружився. Художній талант приносив хороші прибутки, значну частину яких скульптор виділяв на допомогу  батьку та братам, економлячи буквально на всьому. В помешканні митця майже не було ніяких меблів і коштовних речей. У 1564 році,після його смерті виявилося, що його статок складав близько десятка мільйонів доларів в сучасному еквіваленті. Сам же митець за життя часто скаржився на безгрішшя.

Історії мистецтва відомий наступний казус. Зійшовши на папський престол, Юлій II задумав побудувати собі чудову гробницю. Понтифік надав Мікеланджело необмежену свободу в творчості та грошових коштах. Той захопився ідеєю і особисто відправився на місце видобутку мармуру для статуй –  в Карарру. Повернувшись майже через рік в Рим, витративши купу грошей на доставку мармуру, Мікеланджело виявив, що Юлій II вже охолов до проекту гробниці і не збирається оплачувати витрати! Розгніваний скульптор в той же час все кинув, – майстерню, брили мармуру, замовлення – і поїхав з Риму без дозволу Папи.

Мікеланджело пред’являв до своїх робіт високі вимоги і строго судив їх. На питання, що ж таке ідеальна скульптура, він відповів: «Будь-яка скульптура повинна бути так задумана, щоб її можна було скотити з гори і жоден шматочок не відламався».

Мікеланджело як скульптор і художник відомий на увесь світ, проте, мало хто знає, що відомий художник також писав вірші. Поетичний потяг у митця проявився у літні роки. Дослідникам відомі близько 300 поезій Мікелaнджело, які вдалося відновити та зберегти.

В останні  роки  життя Мікеланджело багато часу  присвячував архітектурі.  Тоді він створив дві фрески у Ватикані –  «Звернення Савла» і «Розп’яття Святого Петра». А з 1546 року, художник займався реконструкцією собору святого Петра у Римі. Він відмовився від багатьох ідей майстрів-попередників, бо мав своє особливе бачення храму. Освячений лише у 1626 році собор святого Петра, плід тяжкої роботи  Мікеланджело. Сам митець був глибоко віруючим і в останні роки життя   релігійне почуття зaгострилося. Це відобразилося на тематиці його останніх робіт. Це були дві скульптурні фігури «П’єта», в яких Мікеланджело зобразив сaмого себе в образі Йосипа Арамaейського. На жаль, другу скульптуру він завершити не зміг через раптову смерть у 1564 році.

 

 

Підготувала Соня ГЛЕМ

The post Мікеланджело – геній поза часом appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/mikelandzhelo-genij-poza-chasom/feed/ 0
«Стильна хата» – готові рішення ремонтних питань https://citylife.net.ua/city-life/interior/stilna-xata-gotovi-rishennya-remontnix-pitan/ https://citylife.net.ua/city-life/interior/stilna-xata-gotovi-rishennya-remontnix-pitan/#respond Tue, 19 Sep 2017 09:24:16 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1671 Слово «ремонт» досі асоціюється у вас з головним болем, а в думках – десятки запитань, де взяти потрібний матеріал, щоб було і зі смаком, і без удару по сімейному бюджету? Тоді вам у «Стильну хату»! «Стильна хата» – це симбіоз новаторських ідей, ідеальне поєднання ціни, високої якості і дружніх відносин. Хоча салон декору відкрився нещодавно, […]

The post «Стильна хата» – готові рішення ремонтних питань appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Слово «ремонт» досі асоціюється у вас з головним болем, а в думках – десятки запитань, де взяти потрібний матеріал, щоб було і зі смаком, і без удару по сімейному бюджету? Тоді вам у «Стильну хату»!

«Стильна хата» – це симбіоз новаторських ідей, ідеальне поєднання ціни, високої якості і дружніх відносин. Хоча салон декору відкрився нещодавно, за плечима робочого персоналу – 20-річний досвід роботи на ринку будівельних товарів. Дизайн інтер’єру – це не лише робота, а й справа життя, в якій фахівці розбираються досконало. Це дає можливість клієнту не просто придбати необхідну продукцію, а й отримати високопрофесійний супровід від зародження ідеї до її виконання.

«Стильна хата» – це мережа салонів декору на території України. У Тернополі філія відкрилася однією із перших і отримала назву Capa Decor, адже вже дев’ять років власники салону є дилерами продукції німецької компанії Caparol, яка представлена у першій виставковій залі.

Експозиція салону демонструє близько 200 взірців оздоблення стін різними техніками з використанням декоративних матеріалів, серед яких структурні фарби та декоративна штукатурка у широкій палітрі кольорів. У другій виставковій залі представлені екологічні вапняні фарби PrimaLex (Чехія), що дозволяють стінам «дихати», продукція компаній Element і «Ферозіт». При умові витримування технології компанії надають гарантії на матеріал.

Наявність колірувальної студії дозволяє з точністю отримати потрібний відтінок індивідуально для кожного інтер’єру. При студії декору працює бригада дипломованих майстрів. Скориставшись їхніми послугами клієнт має змогу суттєво зекономити на купівлі матеріалу, адже тоді він оплачує  ціну роботи за м2. До прикладу, для втілення в життя дизайнерського проекту вашої оселі потрібно 8 л декоративної штукатурки, а вона наявна у фасуванні 25 л.

«Стильна хата» – енциклопедія цікавих ідей, практичні поради по оздобленню дому, дизайну та декору.
м. Тернопіль, вул. Ст. Будного, 28, приміщення 337/3.

Тел..:+38 (067) 357 05 69.

 

 

The post «Стильна хата» – готові рішення ремонтних питань appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/interior/stilna-xata-gotovi-rishennya-remontnix-pitan/feed/ 0
Албанія https://citylife.net.ua/tourism/albaniya/ https://citylife.net.ua/tourism/albaniya/#respond Mon, 18 Sep 2017 12:00:53 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1661 Албанія вважається однією з найменш вивчених туристами балканських країн. Ця невелика країна омивається Адріатичним та Іонічним морями та межує з Грецією, Македонією, Сербією, Чорногорією та частково признаною Республікою Косово. Сьогодні Албанія позиціонується як країна з багатим культурним минулим, чарівною природою, гостинністю до відвідувачів та смачною балканською кухнею.   Куди поїхати в Албанії? Серед основних туристичних […]

The post Албанія appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Албанія вважається однією з найменш вивчених туристами балканських країн. Ця невелика країна омивається Адріатичним та Іонічним морями та межує з Грецією, Македонією, Сербією, Чорногорією та частково признаною Республікою Косово. Сьогодні Албанія позиціонується як країна з багатим культурним минулим, чарівною природою, гостинністю до відвідувачів та смачною балканською кухнею.

 

Куди поїхати в Албанії?

Серед основних туристичних місць країни варто перечислити в першу чергу її столицю Тирану, ціле західне узбережжя з найбільшими курортними містами – Сарандою, Влерою, Дурресом, Бератом і пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туристичний сезон в країні традиційно розпочинається у травні, а закінчується – аж наприкінці вересня. В Албанії активно розвиваються екстремальні види спорту, а також – так званий еко-туризм. Найпопулярніші серед туристів види активного відпочинку в країні – альпінізм, велотуризм, рафтинг (екстримальні сплави на стрімких гірських річках) і кінний спорт.

Додатковим плюсом є й те, що популярні курортні містечка знаходяться недалеко від Тирани, а отже це уможливлює відвідати найцікавіші місця в країні протягом 10-12-денного відпочинку. В Албанії є безліч середньовічних замків, що збереглися в чудовому стані (велика частина з них також знаходиться близько до столиці), а живописні каньйони і гори (Томор і так звані албанські Альпи) дозволяють в повній мірі зрозуміти істинну красу країни.

Відпочинок в Албанії неодмінно сподобається любителям гастрономічного туризму, що бажають скуштувати найкращі місцеві страви та вина (найпопулярніші з останніх – Aquila Liquori, Cobo, Luani, Gjergj Kastrioti). Варто зазначити, що любителі шопінгу не знайдуть в країні великих торгових центрів і модних магазинів, проте туристи можуть придбати безліч цікавих сувенірів і вироби ремесла (керамічні та дерев’яні вироби, вишивані аксесуари, мідні прикраси та традиційні музичні інструменти).

 

Ціни

В Албанії надзвичайно низькі ціни проживання, транспорту, харчування та розваг порівняно з іншими курортними країнами регіону. Проживання на двох в хостелі чи орендованому житлі коштуватиме близько 15-20 євро за добу, а в хорошому готелі – 25-30 євро за добу. Вартість ситного обіду на двох – близько 4-5 євро, а похід в ресторан обійдеться в 10-12 євро. Міжміські автобуси чи поїзди коштують 5-10 євро в залежності від відстані, але залізничний транспорт досить дешевий (2-3 євро з Тирани до основних курортних місць). Таким чином, повноцінний 12-14-денний відпочинок в Албанії на двох не обійдеться в більш ніж 650-700 євро.

Поради для туристів

  • Українські туристи можуть перебувати в Албанії без візи на протязі 90 днів. Особливих митних обмежень немає.
  • Вартість авіаперельоту в Албанію низька, проте пересування в самій країні ускладнене через транспорт, що працює не найкращим чином. Тому туристам рекомендується подорожувати по Албанії на власному або орендованому авто.
  • Грошова одиниця Албанії – лек, згідно актуального курсу 1 євро ~ 134 леки. В країні є банкомати, проте рекомендується мати при собі готівку – лише в столиці країни в деяких місцях приймуть оплату картою.
  • В 1990х роках в країні була слабо розвинена інфраструктура, проте зараз вона з кожним роком все більше вдосконалюється, поступово ставлячи Албанію на рівень з іншими країнами півдня Європи.
  • Албанія – безпечна для туристів країна, в якій населення перш за все прив’язане до традицій та дуже гостинно ставиться до відвідувачів.
  • В країні говорять переважно лише албанською мовою (туристам рекомендується придбати розмовник), в деяких регіонах поширена італійська, грецька або сербська. В туристичних місцях можна спілкуватися англійською або російською.
  • В Албанії є два об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: археологічний музей-заповідник Бутрінті та історичні центри міст Берат і Гірокастра.
  • Основна перевага Албанії, як туристичної країни – низька вартість відпочинку порівняно з іншими балканськими країнами та висока якість природнього середовища.

 

Албанія – дуже перспективний напрямок для туристів. Ця країна активно розвивається і проводить правильну туристичну політику, завдяки чому регулярно отримує європейські інвестиції. Досить довго ця країна знаходилася в цілковитій ізоляції від Європи та світу, проте на початку 1990х років вона почала поступово будувати свій потенціал. Рекомендуємо провести повноцінний відпочинок в Албанії або ж обов’язково включити візит в цю країну в свій план для тих, хто відкриває для себе інші балканські країни. В наш час відпочинок в Албанії – чудова можливість познайомитися з новою культурою і побачити її найкращі риси, відпочити на найкращих і найчистіших пляжах Адріатичного та Іонічного морів, відвідати гірські масиви Балканського півострову та побачити унікальну країну, яка ще не стала місцем масового туризму.

Підготував Владислав КОВАЛЬЧУК

The post Албанія appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/tourism/albaniya/feed/ 0
Як не помилитися при купівлі квартири? https://citylife.net.ua/city-life/law/yak-ne-pomilitisya-pri-kupivli-kvartiri/ https://citylife.net.ua/city-life/law/yak-ne-pomilitisya-pri-kupivli-kvartiri/#respond Mon, 18 Sep 2017 09:43:50 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1674 Вибрати житло завжди непросто. Купівля житла – відповідальний та важливий момент у житті кожної людини. Звичайно, розмір житлової площі та кількість кімнат будуть залежати від вашої платоспроможності, але інтуїція і поради професіоналів можуть дуже допомогти в такій важливій справі. Ріелтор Марія Шило у сфері нерухомості працює понад п’ятнадцять років. За роки роботи вона уклала чимало […]

The post Як не помилитися при купівлі квартири? appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Вибрати житло завжди непросто. Купівля житла – відповідальний та важливий момент у житті кожної людини. Звичайно, розмір житлової площі та кількість кімнат будуть залежати від вашої платоспроможності, але інтуїція і поради професіоналів можуть дуже допомогти в такій важливій справі. Ріелтор Марія Шило у сфері нерухомості працює понад п’ятнадцять років. За роки роботи вона уклала чимало договорів купівлі-продажу. Фахівець поділилася основними  порадами для покупців житла.

Основні поради для покупців квартири

  1. Якщо вам пропонують чудове помешкання за малі гроші, не спішіть погоджуватися на пропозицію, адже такі варіанти на ринку нерухомості насправді з’являються вкрай рідко.
  2. Будьте пильними із документацією: вимагайте оригінали документів.
  3. Довіряй, та перевіряй. Попросіть власника помешкання пред’явити паспорт, удостовіртеся у тому, що запропоноване вам помешкання справді існує за зазначеною адресою.
  4. Не полінуйтеся зібрати якнайбільше інформації про агенцію нерухомості, з якою збираєтеся співпрацювати (скільки часу вона функціонує, які успішні операції нею було здійснено; у ваших правах також попросити документи, що підтверджують існування агентства).
  5. У процесі укладення договорів завжди читайте текст документу. Зверніть увагу на власника майна, адресу майна, відповідальність за даним договором, строки його укладення.
  6. З метою укладення договору купівлі-продажу зверніться до нотаріуса, якому довіряєте.
  7. Перед укладенням договору купівлі-продажу ще раз перевірте всю правовстановлюючу документацію на майно. Інформація у договорі має співпадати із тою, що зазначена в договорі про наміри.
  8. Проконсультуйтеся у свого нотаріуса про те, чи все гаразд із документами. Поцікавтеся, чи бажане майно не знаходиться в кредиті, під заставою чи арештом, чи у власника немає інших осіб (третіх осіб), які б претендували на це майно. Ще раз перевірте паспорти.

Агенція нерухомості «Благо» – живіть благополучно і щасливо у своїй новій домівці!

 

Підготувала Юлія ХІМ’ЯК

 

Агенція нерухомості «Благо»:

Купівля

Продаж

Оренда

Обмін

Тел. +38 (067) 354 31 38

facebook.com/groups/facebokblago/

neruhomist_blago_ternopil

The post Як не помилитися при купівлі квартири? appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/law/yak-ne-pomilitisya-pri-kupivli-kvartiri/feed/ 0
Ян Кшиштоф «підніс вище мури» і зміцнив фортецю https://citylife.net.ua/city-life/yan-kshishtof-pidnis-vishhe-muri-zmicniv-fortecyu/ https://citylife.net.ua/city-life/yan-kshishtof-pidnis-vishhe-muri-zmicniv-fortecyu/#respond Mon, 11 Sep 2017 11:43:51 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1653  У попередньому випуску ми писали про те, яка насправді роль Яна Амора Тарновського в  розвитку Тернополя. Засновник міста зробив чимало добрих і важливих справ для містян. Після смерті Тарновського Тернопіль перейшов  у власність його сина Яна Кшиштофа. Син великого коронного гетьмана Ян Кшиштоф Тарновскі, який з 1551р. став власником міста, «підніс вище мури» і зміцнив […]

The post Ян Кшиштоф «підніс вище мури» і зміцнив фортецю appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
 У попередньому випуску ми писали про те, яка насправді роль Яна Амора Тарновського в  розвитку Тернополя. Засновник міста зробив чимало добрих і важливих справ для містян. Після смерті Тарновського Тернопіль перейшов  у власність його сина Яна Кшиштофа.

Син великого коронного гетьмана Ян Кшиштоф Тарновскі, який з 1551р. став власником міста, «підніс вище мури» і зміцнив фортецю так, що вона могла витримати напади ворогів. Для піднесення добробуту міста граф Кшиштоф дозволив привілеєм від 6 липня 1556 р. місцевим торговцям , на рівні з купцями Львова, мати власні гуртові склади для зберігання товарів і займатися перевезенням солі. Тернопіль став одним із центрів торгівлі на Поділлі.

У XVI-XVII ст. Тернопіль займав порівняно невелику площу на пагорбі. Його межі проходили від замку по нинішніх вулицях М. Грушевського, Валовій, східну Кам’янецька і західну Львівську брами, які на ніч замикалися.

Біля Львівської брами, а згодом поблизу греблі митники збирали данину. Мостове мито було скасоване лише в 1904 р. Від мурованої Шевської вежі по прямій дорозі, за вул. Валовою, перед заболоченою лукою стояла мурована Кушнірська вежа. Із зовнішнього боку оборонної стіни проходив сухий глибокий рів, а за ним – земляний вал. Від Кушнірської вежі пролягав шлях на Збараж. Вежі обслуговувалися й одночасно були місцем праці цехових шевців і кушнірів. Міські оборонні мури мали вигляд неправильного чотирикутника із заокругленими кутами на сході. Разом із замком, синагогою, Середньою і Надставною церквами вежі входили до фортифікаційної системи тодішнього Тернополя. Давні джерела подають: «Місто Тернопіль з двох сторін, від Замку до вежі, званої «мурованою» (Кушнірською), а від вежі до брами (Кам’янецької) і вежі, що стоїть над водою (Шевської), підмуроване на висипаних валах.

Селяни навколишніх поселень зберегли пам’ять про могутній вигляд оборонних споруд у народній пісні «Ой не видно Тернополя, тільки його брами».

Із заходу і півдня місто надійно охороняло водне плесо. Ще в першій чверті XVI cт., тобто до заснування замку, з південного боку існував інший став, закладений Вацлав Баворовским, який отримав від короля в дар обидва береги річки із селами Петриків та Пронятин. Його води підходили до нинішньої вул. Г. Танцорова, тому тут мурів і «фос» не будували. Вода, болото, рів і вал обмежували середньовічне місто і робили його достатньо обороноздатним перед нападами татар. Став Баворовского існував до третьої чверті XVII ст.

Поза укріпленою нейтральною частиною міста простягалися передмістя: на півночі – Білецька, або Заруддя, на північному заході – Збаразьке, на сході – Смиковецьке, або Засадки, на південному сході – Микулинецьке. На сході за садами і городами півколом розкинулися хутори, звані «гаями» – Великі, Малі (Ходорівські), Чумакові, Гречинські, Шляхтинецькі. Мешканці Гаїв завжди вважали себе тернопільськими міщанами.

Ян Кшиштоф (1536/7 – 1567), останній з родини Тарновских, не мав нащадків, тому Тернопіль після нього в 1570 р. перейшов у власність Острозьких.  Сестра Яна Кшиштофа  Софія вийшла заміж за князя Василя-Костянтина Острозького (бл. 1526-1608) – київського воєводи. Цей перехід був поштовхом для росту церковно-громадських організаційних та культурно-освітнього життя українських міщан.

У наступному випуску журналу CITY LIFE ми розповімо про славнозвісну Грамоту князя К. Острозьких та його внесок у розвиток Тернополя.

Спільний проект журналу CITY LIFE

 та Леоніда Бицюри

Підготувала Тетяна ШИЛО

 за матеріалами І. М. Дуди

The post Ян Кшиштоф «підніс вище мури» і зміцнив фортецю appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/yan-kshishtof-pidnis-vishhe-muri-zmicniv-fortecyu/feed/ 0
«Фамільна стоматологія Мельників» – гарант вашої здорової посмішки https://citylife.net.ua/city-life/health-and-beauty/familna-stomatologiya-melnikiv-garant-vasho%d1%97-zdorovo%d1%97-posmishki/ https://citylife.net.ua/city-life/health-and-beauty/familna-stomatologiya-melnikiv-garant-vasho%d1%97-zdorovo%d1%97-posmishki/#respond Wed, 06 Sep 2017 09:03:42 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1668 У Тернополі все частіше з’являються сімейні клініки та стоматології. У чому їхня специфіка та особливість з’ясовували з керівником «Фамільної стоматології Мельників» –  Тетяною Григорівною Мельник.  Хто у вашій сім’ї першим почав працювати у стоматології? Ще з дитинства я знала, що буду медиком. Моя мама працює медсестрою, тому саме й вона прищепила мені любов до медицини […]

The post «Фамільна стоматологія Мельників» – гарант вашої здорової посмішки appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
У Тернополі все частіше з’являються сімейні клініки та стоматології. У чому їхня специфіка та особливість з’ясовували з керівником «Фамільної стоматології Мельників» –  Тетяною Григорівною Мельник.

 Хто у вашій сім’ї першим почав працювати у стоматології?

Ще з дитинства я знала, що буду медиком. Моя мама працює медсестрою, тому саме й вона прищепила мені любов до медицини та лікарської справи.

Після закінчення університету деякий період я працювала в інших стоматологіях. Але зрозуміла, що хочу відкрити власну справу.  І у 2015 році вперше відкрила двері «Фамільна стоматологія Мельників».

Скільки років ви займаєтеся практичною стоматологією?

Близько дев’яти років.

Зараз головний тренд у стоматології – відбілювання. Рекомендуєте цю процедуру?

Так, ви праві. Уся молодь зараз в захваті від білосніжної посмішки. Ця процедура – безболісна, ефект зберігається на довго, якщо правильно доглядати за зубами. Необхідно звернути увагу на те, чи немає протипоказань у людини для відбілювання. Після відбілювання зробити ремінералізуючу процедуру (наситити зуби фтором) і ефект гарантований.

Чи достатньо двічі на день чистити зуби, щоб вони були здоровими?

 Якщо б усі люди чистили зуби хоча б два рази в день –  то їхня ротова порожнина була в порядку.  Молодь ще дбає про своє здоров’я, а старші – жаліють грошей на догляд та лікування.

  Для кожного пацієнта вважливе питання стерилізації інструментів. Ваші пацієнти в безпеці?

Це найголовніше! Наші пацієнти в цілковитій безпеці. Інструменти проходять усі рівні стерилізації. Ми не економимо на матеріалах та інструментах. Здоров’я пацієнта для нас стоїть в пріоритеті!

 

Спілкувалася Тетяна ШИЛО

«Фамільна стоматологія Мельників»

Художня реставрація зубів, відбілювання,

протезування, керамічні вініри,

зубні імпланти.

Вул. Просвіти, 10

Тел.: +38 (068) 930 26 26

+38 (068) 515 09 94

Instagram:  melnykfamilydentistry

The post «Фамільна стоматологія Мельників» – гарант вашої здорової посмішки appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/health-and-beauty/familna-stomatologiya-melnikiv-garant-vasho%d1%97-zdorovo%d1%97-posmishki/feed/ 0
Royal Club https://citylife.net.ua/city-life/pro-avto/royal-club/ https://citylife.net.ua/city-life/pro-avto/royal-club/#respond Mon, 04 Sep 2017 09:51:00 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1677 Bentley (Бентлі) – успішно закріпив за собою статус королівських, престижних автомобілів, які по сьогоднішній день втілюють в собі усі побажання амбіційних мільйонерів. Ще на початковому етапі виробництва, на заводі в Крю (Великобританія), замовники можуть розказати про свої ідеї професіоналам конструкторського бюро і ті залюбки виконають індивідуальне замовлення та зроблять авто справді особливим. Історія цього королівського […]

The post Royal Club appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Bentley (Бентлі) – успішно закріпив за собою статус королівських, престижних автомобілів, які по сьогоднішній день втілюють в собі усі побажання амбіційних мільйонерів. Ще на початковому етапі виробництва, на заводі в Крю (Великобританія), замовники можуть розказати про свої ідеї професіоналам конструкторського бюро і ті залюбки виконають індивідуальне замовлення та зроблять авто справді особливим.

Історія цього королівського бренду розпочалася в далекому 1919 році, коли  Волтер Бентлі спроектував свій перший автомобіль під індексом «3L», який отримав визнання автопрому та позитивні відгуки клієнтів. Талановитому та амбіційному інженеру вдалось створити безшумний спорткар і стати лідером британського автомобілебудування. Авто з крилатим логотипом були частими учасниками в спортивних змаганнях, займали призові місця, але економічна криза 30-х років підкосила фінансове становище компанії і згодом вона була визнана банкротом та виставлена на аукціон.

Волтер Бентлі продав своє дітище відомій автомобільній компанії Rolls-Royce. Завод Bentley переїхав в Дербі, продажі падали, популярність марки знизилась, порівняно з успіхом Rolls-Royce. На фоні цієї катастрофи траплялися і яскраві моменти, для прикладу, султан Брунея, поціновувач ексклюзивних авто, замовив унікальний позашляховик Bentley Dominator вартістю 3 мільйони фунтів.

Криза не могла тривати вічно, вже в середині 60-х років ситуація стабілізувалася і прийшли позитивні зміни – з’явилася нова модель в лінійці Bentley, під абревіатурою Т.А. В 1970 році з’являється вражаючий Muslanne Turbo. Успіх супроводжує компанію цілих 10 років, автомобілі визнані кращими середньорозмірними седанами.

В 80-х роках Bentley представила моделі SC, R, T. Всі вони стали технологічним продовженням Continental, прем’єра якого відбулася в 50-х роках. Вже в 1991 році конструктори розпочали роботу над новою версією  Continental, яка отримала назву Azure. Робота тривала більше п’яти років, тільки в 1996 році публіка змогла оцінити новинку. Згодом з’явився концепткар Arnage, укомплектований двигуном об’ємом 4,4 літра, потужністю 400 кінських сил.

В 90-ті роки успіх Mercedes S-класу витіснив Bentley з автомобільного ринку, настали важкі часи для компанії, фінансові труднощі посприяли продажу автовиробника німецькому концерну Volkswagen Group в 1998 році. Volkswagen дав новий імпульс для розвитку аристократичного бренду. Величезний досвід, багата історія, висококласне виробництво автомобілів, які достойні самої королеви Єлизавети ІІ: на честь півстолітнього ювілею її правління був представлений ексклюзивний, королівський лімузин Bentley State Limousine.

Також яскрава кампанія була проведе з Bentley S-2: великий музикант двадцятого століття Джон Леннон, соліст легендарної групи Beatles придбав даний автомобіль ексклюзивно для презентації альбому Yellow Submarine. Автомобіль був розмальований в психоделічному стилі для привернення ще більшої уваги аудиторії, що зробило Bentley S-2 унікальним експонатом історії.

В 2002 році Bentley анонсує вихід Continental GT – перший автомобіль, зроблений незалежно від Rolls-Royce і BMW. Широкому загалу авто було представлено в 2003 році на Женевському автосалоні. З 2005 до 2009 року Bentley запускає у виробництво різні версії Continental.

В 2008 на Женевському авто-шоу продемонстровано спільний проект з кузовним ательє Zagato – Bentley GTZ. Автомобіль був представлений в дуже обмеженій кількость – всього 9 екземплярів.

В 2013 році компанія радує фінансовими показниками, ріст продажів на 22% та 8 500 щасливих власників королівських залізних коней в  2012 році.

Як і 100 років назад, для виробництва автомобіля Bentley використовується значно більше ручної праці (95%) ніж машинної. Для виготовлення одного такого аристократа потрібно 9 тижнів або 550 годин. Обшивка салону шкірою виконується тільки вручну: 37 годин роботи, 135 метрів нитки, 12 шкур бика та майстерні руки професіоналів.

Автомобіля Bentley створений для тих, хто цінує історію, ім’я, репутацію, для тих хто прагне бути частиною Royal Club.

 

Підготувала Оксана БАГРІЙ

The post Royal Club appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/pro-avto/royal-club/feed/ 0
Найкрасивіша студентка Тернополя готова підкорювати Україну https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/najkrasivisha-studentka-ternopolya-gotova-pidkoryuvati-ukra%d1%97nu/ https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/najkrasivisha-studentka-ternopolya-gotova-pidkoryuvati-ukra%d1%97nu/#respond Wed, 30 Aug 2017 09:54:21 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1679 Серед найкрасивіших дівчат Файного міста обрали СтудМіс Тернополя. Нею стала кримчанка, студентка четвертого курсу ТНЕУ Олена Войнарович. Дівчина освоює спеціальність «Менеджмент і адміністрування». Успішна у навчанні, спортивна, вродлива та креативна вона завітала у редакцію журналу, аби розповісти про конкурс та особисте. Оленко, ви приїхали до нас із Криму. Сумуєте за рідним Красноперекопськом? Звича         йно. Там […]

The post Найкрасивіша студентка Тернополя готова підкорювати Україну appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Серед найкрасивіших дівчат Файного міста обрали СтудМіс Тернополя. Нею стала кримчанка, студентка четвертого курсу ТНЕУ Олена Войнарович. Дівчина освоює спеціальність «Менеджмент і адміністрування». Успішна у навчанні, спортивна, вродлива та креативна вона завітала у редакцію журналу, аби розповісти про конкурс та особисте.

Оленко, ви приїхали до нас із Криму. Сумуєте за рідним Красноперекопськом?

Звича         йно. Там залишилися мої батьки, а ми з братом тут, у Тернополі.

У вас чудова українська мова…

Моя мама викладає її школі.

Участь у конкурсах краси не заважає навчанню?

Ні. Цей семестр закінчила дуже навіть успішно, хоча приймала участь в двох конкурсах – «МісТНЕУ» та «СтудМісТернопіль».

Емоції від перемоги трохи вгамувалися. Тепер можете оцінити, що саме дозволило вам отримати бажаний титул?

Напевно, більше я взяла своєю харизмою, а не зовнішністю, вмінням до кожного образу вдало підібрати емоцію.

Хто підтримував вас під час конкурсу?

Мої батьки не змогли приїхати. У залі були дві мої одногрупниці – Катя і Наталя. Наталя взагалі в мене вірить з першого курсу, відправляє на всілякі конкурси-кастинги.

Як справи на особистому фронті?

Ні з ким не зустрічаюся і зараз над цим не задумуюся, бо планую вчитися в Польщі.

Є друзі, рідні, котрі підтримують, але, очевидно, є й ті, хто критикує. Як справляєтеся з негативною критикою?

Я не звертаю увагу на негатив.

На конкурсі між університетами ви демонстрували танцювальний талант. Про які ще захоплення ми не знаємо?

У вільний час я займаюсч в тренажерному залі, а також вивчаю англійську. Багато читаю, більше по своїй спеціальності, б хочу в цьому плані розвиватися. З художнього на разі читаю «Диво в Берліні» Деніела Джеймса Брауна.

Які амбіції на всеукраїнському етапі?

Хочеться достойно представити Тернопіль. Це для мене дуже важливо, тому буду викладатися на всі сто.

 

Спілкувалася Юлія ХІМЯК

The post Найкрасивіша студентка Тернополя готова підкорювати Україну appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/najkrasivisha-studentka-ternopolya-gotova-pidkoryuvati-ukra%d1%97nu/feed/ 0
Привітання від міського голови https://citylife.net.ua/city-life/privitannya-vid-miskogo-golovi/ https://citylife.net.ua/city-life/privitannya-vid-miskogo-golovi/#respond Mon, 28 Aug 2017 09:08:26 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1649                                                       Дорогі тернополяни та гості міста!                                               Щиро вітаю всіх з Днем міста Тернополя. Разом ми робимо наше місто кращим. Місто, яке, без перебільшення, стало одним із символів Галичини та України. Особливу подяку хочу висловити всій редакції журналу City Life  за великий вклад у розвиток культурного та економічного життя нашого міста. Завдяки Вам створюється загальноукраїнський […]

The post Привітання від міського голови appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
                                                      Дорогі тернополяни та гості міста!

                                              Щиро вітаю всіх з Днем міста Тернополя.

Разом ми робимо наше місто кращим. Місто, яке, без перебільшення, стало одним із символів Галичини та України.

Особливу подяку хочу висловити всій редакції журналу City Life  за великий вклад у розвиток культурного та економічного життя нашого міста. Завдяки Вам створюється загальноукраїнський «бренд Тернопіль», який вже визнали в Україні та світі.

Нам є чим пишатися і бути гордими за свою малу батьківщину. Тернопіль – місто сучасне. Тут впроваджуються кращі європейські практики енергоефективності та управління. Тернопіль – місто традицій. Саме тут зароджувалася незалежна Україна наприкінці 1980-х.

Тернопіль – місто духовності. У нашому місті у мирі проповідують усі українські традиційні християнські церкви. Тернопільські храми – це окраса всієї України.

Тернопіль – гарне місто, що приваблює дедалі більше гостей. Вірю, Тернопіль стане ще більш інноваційним, комфортним та гостинним. Тож до нового ювілею ми підходимо з добрими сподіваннями на продовження стрімкого розвитку нашого рідного міста.

Божого благословення Тернополю і всім тернополянам!

Зі святом Вас, тернополяни!

                                                                                                      Міський голова Тернополя,  Сергій Надал

The post Привітання від міського голови appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/privitannya-vid-miskogo-golovi/feed/ 0
Тернопільська Мерилін Монро Василина Боровська https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/ternopilska-merilin-monro-vasilina-borovska/ https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/ternopilska-merilin-monro-vasilina-borovska/#respond Fri, 25 Aug 2017 08:59:25 +0000 https://citylife.net.ua/?p=1646 Дівчина, чиє життя нерозривно пов’язане з музикою, вокалістка гурту «Бріо», авторка музичного проекту Vasilisa Live у відвертому інтерв’ю розповіла про своє життя, професію та новий проект. Сьогодні Василина Боровська підкорює Тернопіль із унікальним «Монро-шоу». Василино, як давно ви займаєтеся музикою? Співаю я з дитинства. Сама родом із села Настасів Тернопільського району. Батьки не мали змоги […]

The post Тернопільська Мерилін Монро Василина Боровська appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
Дівчина, чиє життя нерозривно пов’язане з музикою, вокалістка гурту «Бріо», авторка музичного проекту Vasilisa Live у відвертому інтерв’ю розповіла про своє життя, професію та новий проект. Сьогодні Василина Боровська підкорює Тернопіль із унікальним «Монро-шоу».

Василино, як давно ви займаєтеся музикою?

Співаю я з дитинства. Сама родом із села Настасів Тернопільського району. Батьки не мали змоги возити мене до міської школи, тому музики вчилася в місцевих.Мама співає у народному аматорському Настасівському хорі, виконує і сольні партії. Мій батько – музикант-самоучка, володіє грою на п’ятьох інструментах і співає. Все життя грав на весіллях. Я росла серед репетицій і живої музики, в народному дусі. Напевне, саме від тата, який в школі писав дуже гарні твори та вірші, мені передалося ще і відчуття художнього слова, адже сьогодні одним із моїх хобі є проведення весільних церемоній, сценарії до яких я пишу самостійно. Маю власне сучасне, відмінне від інших бачення, саме на це дійство.

Чи пам’ятаєте свій перший виступ?

На сцені я змалечку. В чотири рочки виступила в рідному селі на відкритті пам’ятника Лесі Українці. Проте, незважаючи на велику любов до музики, після школи я вирішила вступати на туризм, а потім навчалася на економічній спеціальності.

Який із виступів був найбільш хвилюючим?

Найпотужнішими емоційно для мене є виступи в рідному селі. Саме перед своїми односельчанами, людьми, які знають мене з малого і бачили мій ріст та розвиток я відчуваю особливу відповідальність-  заспівати добре.

Як наважились кардинально змінити поле діяльності?

Пропрацювавши 3 роки в торгівлі ,зрозуміла, що займаю роботу чиєїсь мрії. Я не бачила в ній перспектив і розвитку, а енергії всередині було багато. Прийняла рішення розвивати себе! Вчитись – ніколи не пізно! Не зможу жити без того, що було закладено в дитинстві, без музики.

На власному весіллі я заспівала пісню для свого чоловіка і побачила, як музиканти показують один одному «клас, вона гарно співає!» Після весілля я наважилася на цей важливий крок.

Якими були перші кроки у музичній діяльності?

Я покинула роботу і пішла працювати в ресторан, де співала протягом двох років, паралельно роботі навчалась вокалу у викладачів.Познайомилась із гітаристом, з яким створили музичний дует та виступали у місцевих пабах. Прожила незліченну кількість днів народжень, корпоративів, весіль. Була,навіть, снігурочкою на новорічних святах і сама писала сценарій. Грудневі корпоративи та позитивні емоції від них,спонукнули  мене щодо власного шоу. Мені подобається перевтілюватися. Так з’явилася ідея з «Монро-шоу».

Чому саме образ Мерлін Монро?

По-перше, вражена іі  легендарним виконаннямHappyBirthday. Я не могла уявити, що просте привітання можна так смачно подати. По-друге, захоплююсь нею як жінкою: сильна, харизматична, творча особистість. Вона теж з незаможної сім’ї, і теж не одразу працювала на роботі своєї мрії. Десь я в ній бачу себе. Ми навіть зовні дещо схожі: у нас родимка на обличчі на одному і тому ж місці(сміється).

Чи не було сумнівів, коли обирали образ?

Не було жодних. Просто ідеї приходять одна за одною і я їх,поступово,реалізую. Коли ти йдеш по дорозі, зустрічаєш на своєму шляху різних людей і без критики тут не обійдеться. Та я собі постановила: якщо є на світі хоча б одна людина, якій подобається те, що ти робиш, ти не маєш права покинути цю справу.

Яка концепція «Монро-шоу»?

Працюючи над ідеєю,з досвіду розуміла, не зважаючи на вид дійства: чи то день народження, чи весілля, ювілей ,будь-що, люди хочуть веселощів та розваг! Саме на це націлене «Монро-Шоу»! Оскільки жодне святкування не обходиться без торта, на сцену виїжджає величезний торт 1.4 м заввишки і звідти з’являється сама Мерилін Монро. Вітає «винуватців дійства» своїми легендарними композиціями, дарує подарунки, танцює та «запалює» разом із балетом. Люди,які бажають,щоб їхнє свято наповнилось  позитивними емоціями, схвальними відгуками від їхніх гостей,  яскравими фотографіями  – усе це їм обов’язково подарує виступ «Монро-шоу»!

 

Спілкувалася Юлія ХІМ’ЯК

Fb: VasylysaBorovsksa

Vk: VasylyskaBorovsksa

 

 

 

The post Тернопільська Мерилін Монро Василина Боровська appeared first on CITY LIFE. ЖИТТЯ МІСТА.

]]>
https://citylife.net.ua/city-life/new-talent/ternopilska-merilin-monro-vasilina-borovska/feed/ 0