Олена Васьковська: «Подобатися собі та іншим – це важливо»

     Коли для жінки (і для чоловіка теж) заняття і навантаження в тренажерному залі є способом життя, їй немає необхідності змушувати себе йти на тренування, шукати якусь зовнішню мотивацію і відповідь на питання: «Навіщо відвідувати тренажерний зал?».  Вона просто йде і займається, тому що це вже стало потребою тіла, такою ж, як потреба дихати. Сьогодні з нашими читачами своїми враженнями, досвідом і досягненнями на шляху вдосконалення діляться Олена Васьковська та її наставник, тренер спортивно-оздоровчого комплексу «Каруна»  Віктор Кушнір:

 карун

 Я завжди чимось займалась, то танці, то фітнес, але не так серйозно. Останнім часом правильне харчування і спортивне тіло стали в моді, а мільйон мотивуючих фото у соцмережах вплинули особливо,  і я пішла в зал. Не маючи «зеленого» поняття, як і що там робити, перше заняття провела з тренером і зрозуміла, що сама займатися не буду.

 Олена завжди була достатньо спортивною, – підхоплює розмову наставник Олени. - Вона довго та професійно займалась танцями. Якийсь час відвідувала фітнес. У нашому тренажерному залі Олена тренується понад вісім місяців, шість з яких – зі мною, як з наставником. Ми почали тренуватись ще весною і першою нашою  ціллю була підготовка до пляжного сезону. Як і більшість жінок,  Олена працювала саме на форму, з найбільшим навантаженням на ноги,  сідниці та м`язи живота. Верх тіла (груди, спину, руки та плечі) не особливо тренували, бо акцент на них не робили.  Тоді з поставленою задачею ми впоралися досить швидко.

 Я люблю свою роботу і працюю майже без вихідних, а значить - весь день на ногах, -  продовжує Олена. - Раніше, до приходу в тренажерний зал, часто жалілася на болі в спині. Як пояснив мій тренер, м`язи спини були не треновані, не правильно розподілялося навантаження і від того виникав дискомфорт. 

 Ми повністю змінили підхід до тренування, - розповідає далі Віктор Кушнір. - Тепер наша система поділена на 4 дні. Тренувальний спліт починається з важкого навантаження на ноги. Далі - день відпочинку. Тоді пропрацьовуємо груди та трицепс. Знову відпочинок. Потім тренуємо спину, плечі та біцепс. Відпочинок. І останній день – знову робимо навантаження на ноги, але вже не таке інтенсивне і саме тренування спрямовуємо більше на повторення.  На фоні того, що верх тіла зараз ми з Оленою пропрацьовуємо добряче, скарг на болі в спині вже немає. Натомість, моя підопічна підтягується на перекладені по 10-12 разів та робить віджимання на брусах. Такі вправи можна віднести до розряду «космічних» для жінок, оскільки жінкам найлегше даються тренувальні навантаження  на ноги, і не кожна дівчина зможе підтягнутись на перекладені бодай 1 раз.

      Олена згадує:

 На початку своїх тренувань я не могла присісти з гирями чи гантелями вагою 10 кг. А зараз присідаю з 55 кг. Але моя робоча  вага на присіданнях та тягах 50 кг.

 Олена дуже наполеглива, старанна і показує хороші результати,  - хвалить атлетку тренер. – За останні місяці вона значно підтягнула спину і покращила техніку присідань. Зараз  в Олени відбувається  збільшення  маси  тіла і об`єму м`язів. На момент приходу в зал її вага  була 51,3 кг, а зараз  - 52,7. Тобто, по вазі  Олена додала всього 1,4 кг, але об`єми зросли: в бедрах  +5,5 см (!), об`єм руки +0,5см, об`єм стегон +2,5 см, об`єм грудей +5 см. Талія залишилась незмінною.

 

 Вікторе,  чи правда можна швидше досягнути результатів,  тренуючись  кожного дня?

 Дивлячись якого типу будуть навантаження. Відновлення теж є дуже важливим. Припустимо,  якщо ви плануєте тренуватись щодня, то як варіант може бути:  день тренування в спортзалі, наступного дня -  це вже плавання в басейні чи пробіжки. Іншими словами – активний відпочинок. Якщо ваша ціль -  набір м`язевої  маси  без шкоди для здоров`я та використання гормонів, тоді обов`язково між тренуваннями має бути відпочинок, оскільки м`язи ростуть не під час тренування, а в період відновлення. Навантаження повинно бути циклічним та планомірним  і для того, щоб побудувати правильну систему тренувань за рівнями підготовки потрібні поради тренера. Помиляються ті, хто скачує в інтернеті програму тренувань передових культуристів і сліпо її дотримується. Часто замість досягнення бажаного результату такі бодібілдери  просто перетреновуються і виснажують не тільки м`язи, а й нервову систему. Тому відпочинок між тренуваннями – обов`язковий!

 Олено, чому заняття з персональним тренером ефективніші?

 Персональний тренер допоможе вам поставити правильну техніку виконання вправ.  Проконсультує щодо здорового харчування. Складе програму тренувань відповідно до ваших побажань.  З наставником ви швидше досягнете поставлених цілей. Персональний тренер супроводжує та контролює вас впродовж усього тренування. Він уміє вас налаштувати на виконання вправ. Навіть зараз, займаючись близько року в тренажерному залі центру «Каруна», коли здається я вже знаю що і як робити -  не бачу сенсу працювати самостійно. З тренером не вдасться «зхалявити». Віктор каже: «Можеш!». Значить - можу. Звичайно, самому теж потрібно наполегливо працювати, розвивати силу волі.  Я не мрію стати бодібілдером, брати участь у конкурсах чи змаганнях, але подобатися собі та іншим хоче кожна дівчина.

Підготувала Людмила Луковська

0860c1f84108ba93fdf186f06c89c00ced5890ab

Пр-кт Бандери, 50

+38 (067) 351 34 88

Інстаграм – karunacentr