У редакції журналу CITY LIFE 18 січня відбувся брифінг для журналістів місцевих ЗМІ за темою «Віденський бал-2018». На запитання журналістів відповідали організатори заходу – Маріанна Балабан та Тетяна Шершун, а також партнери − Леонід Бицюра, заступник міського голови, Володимир Кучма, заступник директора комунального некомерційного підприємства "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" з амбулаторно-поліклінічної роботи, Ярослав Миколів, представник адвокатського об’єднання «Гловак і Партнери», Віталій Васильків, генеральний директор ТОВ «Системний зв'язок» та «Файна карта».
Організатори та партнери Віденського балу-2018 розповіли про роль і місце цього заходу як в культурно-мистецькому житті міста, так і його благодійну місію – збір коштів для Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні для придбання наборів офтальмологічних пробних очкових лінз, вкрай необхідних для якісного обстеження дітей дошкільного та шкільного віку.
Відповідаючи на запитання присутніх журналістів, заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив, що традиції благодійності, які відроджує своїм заходом журнал, виступають показником зрілості суспільства. В українській історії можемо нарахувати сотні прикладів благодійництва, завдяки яким створювалися та функціонували лікарні, інші заклади та структури для надання допомоги потребуючим. Тому міська рада підтримує організаторів цієї акції, яка крім цілком конкретного цільового призначення, має пробуджувати в людях бажання долучатися до життя міста та вирішення нагальних проблем. Організатори Віденського балу зробили вірний вибір, прийнявши рішення допомогти офтальмологічній службі міської дитячої лікарні оновити своє діагностичне обладнання.
Діяльність журналу CITY LIFE можна розглядати й в значно ширшому контексті з точки зору його ролі та місця у становленні сучасної економічної та мистецької еліти, яка стає носієм культурної парадигми розвитку українського суспільства як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях.
Леонід Олексійович зазначив, що поняття «еліта» останнім часом сприймається більшістю у вульгарно-спотвореному значенні. Тому ми маємо донести до мас первинне значення поняття «еліти» як кращих представників суспільства, які беруть на себе відповідальність за його функціонування та розвиток. Кращі представники еліти – які мають сформовану матрицю власних цінностей і ретранслюють ці цінності в суспільство, сприяючи їх поширенню та сприйняттю широким соціальним загалом.
З цього приводу ініціативи журналу та його змістовне наповнення можуть стати містками та платформою для спілкування і об’єднання кращих представників з числа еліти, яка позиціонує різні сфери економічного, соціального та культурного компонентів життя українського соціуму, а також сприяти поширення цінностей добра, доброзичливості, дружби, милосердя, уважного ставлення один до одного. Важливою проблемою розвитку української держави та становлення українського суспільства є відродження та утвердження цінностей самого життя особистості як складного соціокультурного феномену.
Ще одним позитивним і вартим уваги аспектом діяльності журналу є відродження та утвердження в суспільній свідомості понять меценатства, спонсорства та благодійництва. Як певні прояви індивідуальної та колективної культури, ці види діяльності мають бути підтримувані як на рівні влади, так і громадою міста.
Насправді благодійність можуть проявляти всі люди, а не ті, що мають значні фінансові ресурси. Благодійність, наприклад, у формі волонтерства доступна кожному, незалежно від його фінансового та статусного становища. Одні жертвують фінанси, а інші – свій час та безкоштовну працю, увагу, приділену людям, організаціям чи структурам, які її потребують. Мотивація та стимулювання бажання бути корисним іншим, бажання більше віддавати, щоб збагатити той світ, у якому ми живемо і яких залишимо прийдешнім поколінням.
Тому, запевнив присутніх заступник міського голови, міська влада підтримувала й надалі підтримувати подібні ініціативи, в числі яких Віденський бал посідає особливе місце з огляду на його благодійну складову, але й на високий організаційний та культурно-мистецький рівень. До того ж традиція проведення такого балу має місце лише в нашому обласному центрі і подібних заходів на даний час не має на державному рівні чи в інших областях.
Таку думку поділяли й інші учасники брифінгу з числа організаторів та партнерів Віденського балу-2018.
То ж запрошуємо Вас на наш бал! Ви ще маєте час придбати квитки і бути в числі гостей цього знакового заходу в житті міської громади.
Володимир Уруський, журнал CITY LIFE