Овочеві соки для здоров’я та вроди

Овочеві соки відрізняються, тому варто знати, які з них містять корисні речовини, що впливають на здоров’я та вроду. Експерти рекомендують вживати 5 порцій овочів і фруктіврізного забарвлення – червоні, жовті та зелені. Це дає можливість забезпечити організм оптимальною порцією вітамінів і мінералів.

Овочеві соки

 

Морквяний сік

Найбагатший з соків на природній бета-каротин, котрий перетворюється в організмі на вітамін А, що виконує важливу роль у процесі формування шкіри. Крім цього, вітамін А є антиоксидантом, котрий оберігає шкіру від завчасного старіння. Морквяний сік містить також вітамін Е, який дбає про гарний вигляд шкіри, адже також є важливим антиоксидантом.

Примітка. Занадто велика кількість вітаміну А призводить до пошкодження печінки, у котрій накопичується. Експерти радять випивати дві-три склянки морквяного соку на тиждень.

Томатний сік

Пастеризований томатний сік містить лікопин, який вивільняється з клітин рослин під дією високої температури. Лікопин виконує в організмі функцію антиоксиданту, а тому має корисний вплив на вигляд шкіри. Не потрібно пити холодний томатний сік, адже це ускладнює поглинання організмом оптимальної кількості лікопину. Поглинається він набагато краще також у поєднанні з жирами.

Сік квашеної капусти

Квашена капуста забезпечує вітаміном С, який організм не здатен накопичувати. Вітамін С є важливим антиоксидантом і допомагає організмові утворювати калоген. Дбає про те, щоб клітини зберігали добру форму, а тканини – еластичність і тривкість. Завдяки цьому шкіра залишається пружною та підтягнутою. Вітамін С протидіє утворенню целюліту, а також сприяє спаленню жирів в організмі.

Буряковий сік

Буряки мають властивість сприяти очищенню організму. Вміст бетаніну полегшує видалення паразитів, таких як бактерії чи віруси, до того, як устигнуть завдати шкоду організмові. Бетаїн у буряковому соку є компонентом білка, котрий допомагає зменшувати запаси жирів.

Поради стосовно купівлі та зберігання

  • Купуйте соки багаті на вітамін С. Містять його багато лише тоді, коли запаковані в темні пляшки чи картонні упаковки. Вітамін С чутливий до світла. У прозорій пляшці впродовж місяця вміст вітаміну С зменшується на половину.
  • Купуючи овочевий сік, звертайте увагу на те, чи він сирий. Такий сік не піддається складній переробці, тому містить більше вітамінів і мінеральних речовин.
  • Зберігайте сік у холодному місці, напр., холодильнику, коморі чи підвалі. Таким чином збережете чутливі до світла та високої температури вітаміни. Відкриті упаковки можна зберігати в холодильнику від двох до трьох днів.

Джерело : Bonduelle UA